Apie E-Kinas.lt

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Lietuvos centriniame valstybės archyve sukaupto dokumentinio kino paveldo išsaugojimui ir sklaidai, sukuriant skaitmeninį Lietuvos dokumentinio kino archyvą ir prieigą prie jo internete.

Aktualios nuorodos Aktualios nuorodos

Portalo įvertinimas


Aktualijos Aktualijos

« Atgal

„Euscreen“ – patrauklūs archyvinio audiovizualinio turinio namai

Visos Europos audiovizualinio paveldo tinklas „EUscreen" pristato atnaujintą tinklalapį ir siūlo nemokamą prieigą prie tūkstančių audiovizualinio paveldo archyvinių įrašų.

„EUscreen" tinklas su pasididžiavimu ir jauduliu praneša apie atnaujinto „EUscreen" tinklalapio (euscreen.eu) atidarymą spalio 30 dieną, tarptautinės Romoje vyksiančios konferencijos „Nuo žiūrovo iki vartotojo: domėjimasis audiovizualiniu paveldu internete" metu.

„EUscreen" tinklalapis siūlo nemokamą interneto prieigą prie tūkstančių audiovizualinio paveldo įrašų. Tinklalapyje pateikiamos nuotraukos, vaizdo ir garso įrašai, tekstiniai dokumentai, kuriuose atsispindi XX–XXI amžiaus socialiniai, kultūriniai, politiniai ir ekonominiai įvykiai.

„EUscreen" tinklas keletą metų siūlė prieigą prie svarbiausių Europos transliuotojų istorijos įrašų. Tinklalapio atnaujinimas – įspūdingas nuveikto darbo etapas. Mes tikimės, kad vartotojai įvertins naujas galimybes. Laukiame atsiliepimų ir tolimesnio tobulėjimo.

Atnaujintas „EUscreen" tinklalapis siūlo naujas galimybes. Platforma yra patogi vartotojui – dinamiška, suteikianti galimybę peržiūrėti senus vaizdo įrašus ir atrasti naujus. Pirmajame tinklalapio puslapyje, kuriame pateikiamas ypatingai kruopščiai parinktas turinys, galima atrasti tikrus Europos transliuotojų istorijos perliukus. Siūlomos parinktys apima projekte dalyvaujančių archyvų pateiktą informaciją iš visos Europos. Vartotojas gali tyrinėti vaizdo įrašus, kurie aprėpia aktualijas iš ankstyvųjų 1900 metų iki šių dienų. Taip pat tinklalapyje galima rasti tiek televizinius serialus, tiek ir mėgėjų filmų kolekcijas. Naujoji tinklalapio versija yra pritaikyta mobiliesiems įrenginiams, taip supaprastinama prieiga prie turinio ir suteikiama galimybė lengviau juo dalintis.

Siekiant, kad tinklalapio turinys įvairiose valstybėse taptų lengviau pasiekiamu, dalis vaizdo įrašų pateikiami su angliškais subtitrais. Galiausiai paminėtina ir tai, kad parodų sudarymo įrankis (jau greitai bus galima juo naudotis) leis vartotojams kurti virtualias parodas bei palengvins vaizdo ir garso įrašų, fotografijų vartojimą.

Atsižvelgiant į vartotojų atsiliepimus, tinklalapis bus galutinai atnaujintas per keletą ateinančių savaičių.

 Maria Drabczyk
„EUscreen" atstovė ryšiams su visuomene