Apie E-Kinas.lt

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Lietuvos centriniame valstybės archyve sukaupto dokumentinio kino paveldo išsaugojimui ir sklaidai, sukuriant skaitmeninį Lietuvos dokumentinio kino archyvą ir prieigą prie jo internete.

Aktualios nuorodos Aktualios nuorodos

Portalo įvertinimas


Aktualijos Aktualijos

« Atgal

Dainų šventei – 90 metų

Šiemet Lietuva mini Dainų šventės 90-metį. Pirmoji Lietuvos Dainų diena surengta 1924 metų rugpjūčio 23 ir 25 dienomis Kaune, Parodų aikštėje. Joje dalyvavo 86 chorai (apie 3000 dainininkų). Nuo to laiko dainų šventės Lietuvoje organizuojamos nuolat ir yra tapusios nacionaliniu kultūros reiškiniu. 2003 metų lapkričio 7 d. Estijos, Latvijos ir Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradiciją bei simboliką UNESCO pripažino žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru. 2008 metais ši tradicija įrašyta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Choro dirigentas, pedagogas, ilgametis dainų švenčių organizatorius Juozas Mikutavičius yra pasakęs, kad pagrindinis dainų šventės variklis yra begalinė meilė savo tėvynei, nes žmogus čia nekalba apie save, jis kalba apie dainą.

            Prisimindami pirmąją Dainų dieną, kviečiame pasižiūrėti siužetą „Trečioji Lietuvos žemės ūkio ir pramonės paroda. 1-oji visos Lietuvos dainų šventė":

http://www.e-kinas.lt/objektas/kinas/2428/trecioji-lietuvos-zemes-ukio-ir-pramones-paroda-1-oji-visos-lietuvos-dainu-svente