Apie E-Kinas.lt

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Lietuvos centriniame valstybės archyve sukaupto dokumentinio kino paveldo išsaugojimui ir sklaidai, sukuriant skaitmeninį Lietuvos dokumentinio kino archyvą ir prieigą prie jo internete.

Aktualios nuorodos Aktualios nuorodos

Portalo įvertinimas


Aktualijos Aktualijos

IN MEMORIAM Virgilijui Noreikai

2018 metų kovo 3 dieną mirė vienas garsiausių Lietuvos operos solistų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Virgilijus Noreika. 1957 metais pradėjęs operos solisto karjerą, V.Noreika sukūrė daugiau kaip 50 vaidmenų lietuvių ir užsienio kompozitorių operose, surengė daugiau kaip 700 solinių koncertų, dainavo daugelyje pasaulio teatrų scenų. 1965–1966 metais pirmasis iš pokario Lietuvos solistų stažavosi garsiajame Milano „La Scala" teatre. Nuo 1976 metų ne vieną dešimtmetį V.Noreika dėstė Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje, išugdė daug šiuo metu žymių Lietuvos operos solistų.

Prisimindami maestro Virgilijų Noreiką, kviečiame pasižiūrėti 1961 ir 1965 metais Lietuvos televizijoje sukurtus siužetus „Dainuoja V.Noreika" bei „V.Noreika grimo kambaryje".

http://www.e-kinas.lt/objektas/kinas/2751/dainuoja-v-noreika

http://www.e-kinas.lt/objektas/kinas/4846/v-noreika-grimo-kambaryje