Apie E-Kinas.lt

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Lietuvos centriniame valstybės archyve sukaupto dokumentinio kino paveldo išsaugojimui ir sklaidai, sukuriant skaitmeninį Lietuvos dokumentinio kino archyvą ir prieigą prie jo internete.

Aktualios nuorodos Aktualios nuorodos

Portalo įvertinimas


Aktualijos Aktualijos

« Atgal

Prisimename Petrą Abukevičių

 

2018 metų rugsėjo 8 dieną žymiam Lietuvos kino režisieriui ir operatoriui Petrui Abukevičiui sukaktų 90 metų. 1959 metais baigęs Maskvos Kinematografijos institutą, P.Abukevičius daug metų dirbo Lietuvos kino studijoje. Jo kūrybinėje biografijoje – apie 50 dokumentinių bei mokslo populiarinimo filmų. Tačiau geriausiai P.Abukevičius žinomas kaip filmų apie gamtą meistras. Viena iš filmų serijos apie meškutę Nidą dalių „Juodieji gandrai, elniukas ir Nida" 23-ajame Niujorko kino ir televizijos filmų festivalyje apdovanota sidabro medaliu. 1987 metais P.Abukevičius apdovanotas Lietuvos valstybine premija.

Prisimindami 1997 metais Anapilin išėjusį Petrą Abukevičių, kviečiame pasižiūrėti 1965 metais Lietuvos kino studijoje jo sukurtą kino apybraižą apie M.K.Čiurlionį: http://www.e-kinas.lt/objektas/kinas/2278/m-k-ciurlionis-1875-1911

Nuotraukos autorius - Algimantas Žižiūnas.